ogrodzenie metalowe przed domem

Jak powstają ogrodzenia metalowe?

Dodano 25.01.2022, Kategoria: Blog, Tagi:

Ogrodzenia metalowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim zaletami, jakie charakteryzują metal i ogrodzenia z niego wykonane. Większość posesji otaczają metalowe ogrodzenia, w różnych wzorach i kolorach. Wykonanie dobrej jakości ogrodzenia wymaga dużej dokładności i wiedzy, a także materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu gotowe ogrodzenie będzie bardzo wytrzymałe, przez co posłuży nam przez długie lata.

W jaki sposób wykonywane są ogrodzenia metalowe?

Proces powstawania ogrodzeń metalowych jest długi i skomplikowany. Podczas produkcji konieczne jest posiadanie zaplecza spawalniczego i lakierniczego. W wielu przypadkach elementy dostosowywane są do potrzeb i preferencji klienta, co sprawia, że sam proces produkcji rzadko kiedy przebiega w dokładnie ten sam sposób, a każde z wykonanych ogrodzeń jest jedyne w swoim rodzaju. Pierwszym krokiem produkcji jest wykonanie elementów składowych ogrodzenia. Metalowe elementy są poddawane działaniu wysokiej temperatury, a następnie odpowiednio wyginane i dopasowywane.

Następnie są one łączone w przęsło. Na tym etapie wykonywane jest spawanie, które powinno zostać zlecone profesjonalnemu spawaczowi, posiadającemu odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Jakość wykonanego spawu ma ogromny wpływ na trwałość oraz estetykę całego ogrodzenia. Po zespawaniu elementów w przęsło, wykonywane są ewentualnie  drobne poprawki bądź szlifowanie.   

Następnym etapem jest cynkowanie ogniowe przęseł. W większości przypadków ten proces odbywa się w temperaturze oscylującej w okolicach 400 stopni Celsjusza. Poszczególne składowe ogrodzenia umieszczane są w ciekłym cynku, co sprawia, że zyskują one wysoką odporność na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Ostatnim krokiem jest poddanie ogrodzenia malowaniu na wybrany kolor. Do tego celu wykorzystuje się specjalne lakiery rozprowadzone za pomocą malowania proszkowego.

Ogrodzenia metalowe są bardzo wytrzymałe, odporne nie tylko na deszcz czy mróz, ale również na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając na swoją posesję ten rodzaj ogrodzenia, mamy pewność, że zapewni nam ono najwyższy możliwy poziom zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi. Wybór firmy, zajmującej się produkcją metalowych ogrodzeń, mającej doświadczenie w spawaniu zapewni nam estetycznie wykonane ogrodzenie o wysokiej trwałości.unia europejska logo

BAKRON Konstrukcje stalowe
tel. (+48) 795 515 067
tel. (+48) 600 871 274

BAKRON PROJEKT
biuro architektoniczne
tel. (+48) 606 329 937