konstrukcja stalowa

Dlaczego inwestycja w konstrukcje stalowe jest opłacalna?

Dodano 05.07.2022, Kategoria: Blog, Tagi:

Konstrukcje stalowe współcześnie odgrywają bardzo ważną rolę w praktycznie każdym sektorze budownictwa. Szczególne znaczenie mają w przemyśle i handlu, gdzie znajdują zastosowanie przy budowie hal, magazynów czy zakładów produkcyjnych. Stanowią alternatywę dla konstrukcji żelbetowych, które do niedawna jeszcze dominowały w zakresie obiektów wielkopowierzchniowych. Chociaż stal budowlana jest droższa niż materiały niezbędne do wykonania konstrukcji betonowych czy żelbetowych, to jednak okazuje się, że to właśnie konstrukcje stalowe są nie tylko nowoczesne i funkcjonalne, ale przede wszystkim opłacalne. Dlaczego warto zdecydować się na taką inwestycję?

Czy budowa konstrukcji stalowej się opłaca?

Każda inwestycja budowlana wymaga przygotowania bardzo skrupulatnego kosztorysu, w którym uwzględnione zostaną wszystkie poszczególne wydatki na każdym etapie prac. Niewątpliwie w przypadku konstrukcji stalowych na pierwszy plan wysuwają się koszty związane z ceną materiału. Stal nie jest tania, ale analizując budżet całej inwestycji i tak okazuje się, że w ogólnym rozrachunku konstrukcje stalowe generują mniejsze koszty niż budynki tradycyjne. Wynika to nie tyle z cen samych materiałów, ile czasu trwania prac (co przekłada się bezpośrednio na większe wydatki). Realizacja obiektu opartego na konstrukcji stalowej trwa średnio 2 miesiące (wszystko jednak zależy od wielkości i stopnia zaawansowania obiektu). Prace mogą być realizowane niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych.

Warto przy tym uwzględnić inne korzyści, jakie osiągnie inwestor. Przede wszystkim stal to materiał o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych na ściskanie i rozciąganie. Po odpowiednim zabezpieczeniu będzie też wykazywać odporność na korozję i ogień. Wbrew obiegowym opiniom konstrukcje stalowe są również trwałe. Chociaż szacuje się, że ich standardowy wiek to ok. 100 lat, to jednak nie oznacza to wcale, że po tym czasie wymagają rozbiórki. Dobrze wykonana i zabezpieczona konstrukcja może zdecydowanie dłużej. Będzie zapewne wymagać modernizacji czy remontu, ale to samo dotyczy każdej innej budowli — niezależnie od użytych materiałów.

Ważną zaletą konstrukcji stalowych, o której warto wspomnieć, jest możliwość modyfikacji obiektu. Obecnie stosowane połączenia elementów konstrukcyjnych pozwalają na rozbudowę, a nawet przeniesienie obiektu w inne miejsce.

Zainwestuj w solidną konstrukcję stalową

Wśród prac, jakie trzeba zrealizować podczas wznoszenia konstrukcji stalowych, istotne znaczenie odgrywa spawanie. Zaletą tej metody łączenia elementów ze stali jest możliwość szybkiego i stosunkowo łatwego wykonania połączeń. Aby jednak wszystko zostało wykonane w należyty sposób, należy skorzystać z usług doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych spawaczy. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, która specjalizuje się w spawaniu konstrukcji stalowych. Zajmujemy się zarówno spawaniem stali nierdzewnej, jak i stali węglowej. W pracy wykorzystujemy różne metody spawalnicze, takie jak metoda Mig/Mag czy metoda TIG. Montowane przez nas konstrukcje stalowe wyróżniają się wytrzymałością i niezawodnością. Charakteryzuje je mały ciężar łączników, niewielka ilość nakładek i blach węzłowych oraz łatwość zabezpieczenia wyrobów przed korozją.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.unia europejska logo

BAKRON Konstrukcje stalowe
tel. (+48) 795 515 067
tel. (+48) 600 871 274

BAKRON PROJEKT
biuro architektoniczne
tel. (+48) 606 329 937