konstrukcja betonowa budynku mieszkalnego

Konstrukcja stalowa czy betonowa – którą wybrać?

Dodano 02.09.2022, Kategoria: Blog, Tagi:

Chociaż konstrukcje betonowe i żelbetonowe nadal są chętnie wybierane, coraz częściej wybierane są alternatywne rozwiązania, przy czym konstrukcje stalowe w tym przypadku wiodą prym. Obiekty ze stali gwarantują inwestorom szereg niewątpliwych zalet, takich jak np. szybka realizacja, niższe koszty i możliwość swobodnego rozbudowania projektu. Jednak beton jako materiał budulcowy też nie jest pozbawiony atutów. Przekonaj się, co i kiedy warto wybrać?

Dlaczego warto wybrać konstrukcję stalową?

Konstrukcje stalowe, takie jak np. hale i magazyny, pozwalają na szybką i znacznie tańszą realizację w porównaniu z obiektami z betonu. Obecnie realizowane są bardzo funkcjonalne projekty, które uwzględniają różne potrzeby inwestorów i są adaptowane do rozmaitych celów. Doceniane są również za szerokie możliwości rozbudowy i przebudowy.

Cały proces tworzenia konstrukcji stalowych jest stosunkowo szybki i prosty. Istotne znaczenie odgrywa tutaj m.in. etap spawania poszczególnych elementów wykonanych ze stali nierdzewnej i stali węglowej. W tym właśnie specjalizuje się nasza firma, która wykorzystuje różne metody spawalnicze, takie jak metoda Mig/Mag czy metoda TIG. Usługi świadczone są przez pracowników z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami przy użyciu specjalistycznego sprzętu do profesjonalnego spawania. Wykonane połączenia są wytrzymałe i niezawodne, co bezpośrednio wpływa na trwałość całej konstrukcji.

Kiedy sprawdzi się konstrukcja betonowa?

Beton zapewnia wysoką wytrzymałość, odporność na ogień i obciążenia dynamiczne. Zbrojony beton wykorzystywany jest do budowy mostów, wiaduktów, tuneli, a także budynków przemysłowych. Trzeba jednak pamiętać, że betonowe obiekty nie są tak elastyczne, jak stalowe, zatem bardzo trudno je rozbudować czy przekształcić. Proces budowy trwa również dłużej.unia europejska logo

BAKRON Konstrukcje stalowe
tel. (+48) 795 515 067
tel. (+48) 600 871 274

BAKRON PROJEKT
biuro architektoniczne
tel. (+48) 606 329 937